Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

10 důvodů proč pít ráno vodu s citronem

10 DŮVODŮ PROČ PÍT RÁNO VODU S CITRONEM

Zkuste každé ráno nastartovat svůj den sklenicí vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu! Udělá to s vámi zázraky. Tento "zázračný" nápoj pomáhá vyrovnat Vaše PH, udržet čistou a zářivou pleť, nastartuje Váš zažívací systém a také pomáhá redukovat váhu! Recept je jednoduchý, do sklenice vlažné vody (cca 2 dcl) si vymačkejte šťávu alespoň z poloviny citronu.

A nezapomeňte, doporučuje se raději teplá případně vlažná voda, ne studená. Studená voda způsobuje našemu organismu teplotní šok, což je hlavně po ránu zbytečný stresový faktor.

1. Vynikající účinky pro hubnutí

Voda s citronem pomáhá urychlovat hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Také se prokázalo, že lidé, kteří se zaměřují při dietě na zásadité potraviny, hubnou rychleji. Pro tyto účely se doporučuje pít před jídlem sklenici s teplou vodou a s citrónem.

2. Je to dobré pro váš žaludek

Citrónová šťáva společně s horkou vodou pomáhá s mnoha zažívacími problémy, jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrům produkovat žluč, která je nezbytná pro dobré zažívání. Citron má vynikající detoxikační účinky. Obsahuje kyselinu citronovou, ale když je naším tělem metabolizován, nevytváří žádné kyseliny. Citrón proto patří k nejvíce alkalickým (zásaditým) potravinám, právě proto srovnává PH.

3. Pomocník v péči o pleť

Citron je znám pro své dezinfekční účinky, proto pomáhá řešit problémy s pletí. Pokud máte poraněnou kůži popálením, potíráním citronovou vodou snížíte vznik jizev. Denní konzumace vody s citronem, která zajistí pravidelný přísun vitamínu C, omladí a prozáří pleť.

4. Pomáhá v péči o zuby

Čerstvá citronová šťáva aplikovaná na dásně pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Také pomáhá s problémy se špatným dechem.

5. Léčí infekce krku

Citronová voda pomáhá s bolestmi v krku. Pro intenzivní účinek si připravte stejné množství vody a citrónové šťávy a to potom opakovaně kloktejte.

6. Kontroluje vysoký tlak

Citronová voda dělá zázraky i pro lidi se srdečními problémy. Kontroluje vysoký tlak a pomáhá k relaxaci mysli i těla, čímž redukuje stres a sklony k depresím.

7. Pomáhá s dýchacími problémy

Teplá citronová voda uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma.

8. Pomáhá léčit revmatismus

Pomáhá léčit artritidu, vyplachuje bakterie a toxiny z těla i díky častějšímu vylučování. Citronová voda udržuje naše močové cesty zdravé.

9. Snižuje horečku

Citronová voda pomáhá léčit chřipku nebo nachlazení pomocí zvýšeného pocení a posílení imunitního systému.

10. Funguje jako čistič krve

Citronová voda funguje jako čistič krve. Je excelentním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Dada (16.05.2014 21:45) je to pravda

└► Výživový poradce Radim Šupka odpovídá:

Děkujeme, jsme rádi, že se článek líbil... :-)

Denisa gaborova (07.05.2015 22:31) Dobry den chtela jsem ze zeptat jesli pomaha zazvor a citron zmichanou vodou jestli pomaha zhodit nejake prebytecni kyla predem Dekiji

└► Výživový poradce Radim Šupka odpovídá:

Dobrý den, odpověď je samozřejmě negativní. Kdyby to bylo skutečně tak jednoduché a ke zhubnutí by stači voda s citronem a zázvorem, tak by asi nebyli současné problémy s nadváhou a obezitou.

Markéta (11.04.2024 07:37) Dobrý den,ztrácí účinky cintronu když je vymačkaný do teplého ovocného čaje ?

└► Výživový poradce odpovídá:

Dobrý den, jak citron tak i med ztrácejí některé své vlastnosti při vysokých teplotách. Citrón a med proto přidávejte do čaje až po mírném ochlazení.
Nejdůležitějším pravidlem při přípravě čaje s citronem je odstranění sáčku před přidáním kyseliny.

Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám