Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Najděte harmonii těla a duše a buďte spokojení

Buďte spokojení, najděte harmonii těla a duše!

Téměř každý z nás není zcela spokojen se svou postavou. Téměř každý se to alespoň někdy pokusil změnit. A všechni víme, jak je to těžké!

Rozhodněte se!

I když vzhled není ze všeho nejdůležitější, všichni víme, že důležitý je. A to už jen pro náš dobrý pocit. Pokud člověk není sám se sebou spokojený, promítne se to do všeho, co dělá, i do psychiky. Proto, jestli nejste spokojeni, máte na výběr. Vykašlat se na to a říct si, že vnější schránka stejně není důležitá, nebo s tím konečně něco udělat a přestat se trápit.

Proč?

Má to svůj důvod, proč pečovat o tělo i duši. Už staří řekové věřili v kalokagathii, tedy harmonii duše a těla pro dosažení celkové rovnováhy. Uvědomte si tedy i vy, proč chcete něco měnit. Důvod si jasně formulujte a zapamatujte. Protože zcela jistě přijde chvíle, kdy budete mít méně síly, nebo odhodlání, ale pokud budete mít svůj vlastní pádný argument, překonáte toto období mnohem snadněji!

Nikdo nechce držet dietu. Dejte si na ni pozor!

Znáte to. Už stokrát jste se rozhodli, že od pondělí budete držet dietu. Po nezřízeném víkendovém přecpávání si řeknete, že příští týden to teda takhle dál nepůjde. Takže k snídani si dáte pouze kávu, k obědu misku zeleniny, k večeři radši nic. Ve středu už budete padat únavou a pak v pátek už to opravdu nepůjde přemoct a naházíte do sebe celou ledničku. A není divu. Pokud chceme opravdu zhubnout, musíme si uvědomit, že šoková terapie nefunguje. Pokud vůbec přináší výsledky, jsou vždy jen dočasné. A pak se donekočna potýkáme s Jo-jo efektem.

Jo-jo efekt

Náš organizmus pracuje jako chytrý stroj, který si pamatuje všechno, co s ním děláme. Všechny hladovky, diety, přejídání. A podle toho také reaguje. Když po nějakou dobu snížíte příjem jídla na minimum, vaše tělo při trochu větší "dávce" okamžitě všechno uloží do tukových zásob. Vy se vyděsíte, protože zase přibíráte, tak svoji dietu ještě zpřísníte, načež se tělo zase vyleká a pak ukládá, vše co může, přičemž po několikanásobném opakování se tento efekt stupňuje.


Navíc, když tělo nedostává všechno, co pořebuje, spotřebovává vlastní svalovou hmotu. Ta se ale jen tak snadno nenabere tím, že se zase někdy najíte. Výsledek je pak nahrazení svalů tuky.


Z tohoto začarovaného kruhu se můžeme dostat jedině pravidelností a kvalitní a vyváženou stravou. To metabolizmus zklidní a zároveň "nakopne". Váš organizmus se přestane bát výkyvů a nebude nadále ukládat tuky a dokonce bude schopen nějaké to kilo opustit. Pokud toto pochopíte a přijmete, jste na nejlepší cestě, jak se přestat s jídlem trápit.


Jediným způsobem jak můžete přimět své tělo ke správnému fungování, je pravidelnost. Nikoli náhodný, ale racionální, tedy promyšlený přístup ke stravování. Nevíte-li si rady, není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky!

Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám