VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT K TOMU,

JAK ÚSPĚŠNĚ ZHUBNOUT

výživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovicevýživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovicevýživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovicevýživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovicevýživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovicevýživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovice

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY
A TIPY O VÝŽIVĚ A HUBNUTÍ

mailbox;Zadejte Váš e-mail;;8;128
výživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovice
Souhlasím se zpracováním osobních
údajů a obchodními podmínkami
Odebírat »

CHCETE ZHUBNOUT DIETOU? SMUTNÁ STATISTIKA HOVOŘÍ JASNĚ...
Začátek nového roku je období, kdy si mnoho z nás dává svá nová předsevzetí a jedním z nejčastějších je právě touha zhubnout. Proto se Vám dnes pokusíme přiblížit jaké aspekty a složitosti sebou hubnutí přináší, abyste se mohli při hledání způsobu „jak zhubnout“rozhodnout co nejlépe.

Většina lidí, kteří se rozhodli hubnout samostatně doma pomocí zaručených dietních tipů z časopisů a internetu, většinou skutečně zhubli, ale v 90% pak do jednoho roku nabrali shozená kila zpět! To asi nezní moc nadějně… A proč se to vlastně děje? Odpověď není vůbec jednoduchá, protože oblast výživového poradenství není tak jednoduchá, jak se mnohým zdá a existuje zde mnoho specifických důvodů.

Nejdůležitějším aspektem je, že každá "zaručená dieta" je vždy pouze krátkodobé řešení. Pro skutečné a trvalé hubnutí je potřeba pochopit jak funguje náš metabolismus, naše tělo a přizpůsobit (případně změnit) tomu svůj životní styl. To je právě důvod proč našim klientům doporučujeme náš „Tříměsíční redukční program aneb stále pod kontrolou“ a poté navazující „Tříměsíční kurz zdravého životního stylu aneb naučte se zdravě jíst“ – zaměřujeme se totiž na dlouhodobou spolupráci s klienty a trvale udržitelné úbytky váhy, ne pouze jednorázovou a krátkodobou redukci hmotnosti.

Chcete-li tedy zhubnout, využijte služeb skutečných odborníků na výživu s dlouhodobým programem a ne pouze jednorázové a mnohdy univerzální „jídelníčky“, bez potřebných informací!

Nyní Vám zkusíme dát ukázku toho jak moc je náš metabolismus složitý a jaké hormonální mechanismy ovlivňují naši chuť k jídlu nebo naopak pocit sytosti.

LEPTIN A GHRELIN - hormonální regulace chuti k jídlu a tělesného tuku
V případě, že se rozhodnete pomocí diety pouze dlouhodobě snížit svůj příjem energie ve formě potravy na hranici bazálního metabolismu (BMR), naše tělo pak zareaguje tím, že zpomalí svůj metabolismus a my se budeme cítit hladoví, unavení a bez dostatečné energie. Naše tělo totiž obecně nemá rádo změnu a pokusíme-li se něco změnit, bude reagovat pomocí hormonů sérií kompenzačních mechanismů. Dva nejdůležitější hormony, které právě ovlivňují naši chuť k jídlu a naopak pocit nasycení jsou Leptin a Ghrelin.

Podle posledních výzkumů se zdá, že Leptin a Ghrelin jsou skutečně velmi důležití hráči v regulaci chuti k jídlu, což následně ovlivňuje naši tělesnou hmotnost a množství tuku v těle. Když dostaneme hlad, máme pak samozřejmě tendenci jíst více. A když pak jíme více, samozřejmě nejsme schopni udržet si svou tělesnou váhu nebo získáváme zpět těžce shozená kila.

Jak Leptin, tak i Ghrelin jsou vylučovány v jiných částech těla, ale mají zásadní vliv na náš mozek - Leptin a Ghrelin působí na náš mozek prostřednictvím hypotalamu. Leptin je bílkovina tvořená tukovými buňkami a řízená vlivným genem, jemuž se říká gen obezity. Jednoduše řečeno, Leptin snižuje pocit hladu, respektive je pomocníkem k tomu, aby mozku řekl, že již hlad nemáme. Ghrelin se tvoří (je vylučován) převážně ve sliznici žaludku a opět jednoduše řečeno - Ghrelin zvyšuje pocit hladu – oznamuje mozku, že máme hlad a zvyšuje naši chuť k jídlu. Oba hormony tedy reagují na to, jak jíme! Leptin obvykle také koreluje s množstvím tukové tkáně – čím více tuku máte, tím více Leptinu si můžete vyrobit.

A zde je právě důležitý faktor, kdy obezita a diety mohou zapříčinit hormonální nerovnováhu a zničit tak jejich správnou komunikaci s naším mozkem! Což nám pak může způsobit:
  • že, ačkoli se snažíte jíst zdravě a cvičíte, tak váha nejde dolů
  • že zhubnete, a poté přiberete ztracená kila zpět nebo dokonce ještě nějaká navíc
  • a mnoho dalších potíží…

Proto Vám v příštím článku přiblížíme, jaké jsou správné zásady a čeho se držet v případě, že chcete zhubnout. Tak abyste měli možnost skutečně pochopit úplné základy fungování našeho metabolismu a přestali tak držet zbytečné diety, které stejně dlouhodobě fungovat nemohou.

Za tým společnosti Žij-zdravě.cz, s.r.o.

Radim Šupka
výživový poradce
Vložit příspěvek do diskuze
textbox;Vaše jméno;;2;32;1
textarea;Váš příspěvek;;0;1024;1
Vložit příspěvek »
výživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovice Chci zhubnout
výživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovice Ceník
výživové poradenství,hubnutí,jak zhubnout,jak rychle zhubnout,dieta,zdravé hubnutí,trvalé hubnutí,lymfodrenáže Ballancer,České Budějovice Kontakt