Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Co udělá jedna plechovka coly ve Vašem těle?

CO SE DĚJE VE VAŠEM TĚLE PO VYPITÍ JEDNÉ PLECHOVKY COCA COLY?

1. PRVNÍCH 10 MINUT

Vypitím jste zkonzumovali 10 čajových lžiček cukru (100% doporučené denní dávky!). Takto velké množství cukry by Vám způsobilo trávicí problémy, ale díky kyselině fosforečné, kterou Cola obsahuje, to nepocítíte.

2. PO 20 MINUTÁCH

Díky vysoké hladině krevního cukru, se zvyšuje produkce a hladina inzulinu. Játra přebytečný cukr začnou přeměňovat na tuk (protože cukru je v těle skutečně velmi mnoho).

3. PO 40 MINUTÁCH

Kofein, který Cola obsahovala, tělo již vstřebalo. Cévy však zůstávají stále rozšířené, vzrůstá Vám krevní tlak a játra vypuzují stále více cukru do Vašeho krevního oběhu. Receptory adenosinu jsou v mozku blokované a snižuje se tak Vaše únava.

4. PO 45 MINUTÁCH

V těle se zvyšuje se produkce dopaminu, který v mozku stimuluje centra radosti. Mimochodem, jedná se o stejný způsob působení, které nastává po požití Heroinu.

5. PO 60 MINUTÁCH

Kyselina fosforečná na sebe ve střevě váže vápník, hořčík a zinek.Tím dojde k dalšímu zvýšení Vašeho metabolismu. To je ještě umocněno zvýšeným vylučováním vápníku močí, díky vysokým dávkám cukru a umělých sladidel.

6. PO VÍCE NEŽ 60 MINUTÁCH

Do hry vstupuje kofein, který Vás díky svým močopudným účinkům nutí častěji močit. Při močení pak vylučujete z těla vápník (který měl jít do Vašich kostí), hořčík, zinek, sodík, elektrolyty a samozřejmě vodu.  

NÁSLEDNĚ…

Klesá Vám celková energie, protože Vám začne docházet cukr. Můžete se cítit unavení nebo podráždění. Hlavně jste vymočili veškerou vodu, kterou jste v Cole vypili. Spolu s ní jste se však zbavili mnoha živin, které tělo potřebuje pro Vaše silné kosti a zuby.

STOJÍ TO ZA TO…? zdroj: TheRenegadePharmacist.com

Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám