Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Jak se zbavit celulitidy a detoxikovat tělo?

JAK SE ZBAVIT CELULITIDY A DETOXIKOVAT SVÉ TĚLO?
VYUŽIJTE NAŠI JEDINEČNOU AKČNÍ NABÍDKU - 5 ošetření kombinace ruční a přístrojové lymfodrenáže pouze za 999,-Kč. Akce platí pouze do 30. 9. 2016.

Celulitidu mnoho žen považuje téměř za civilizační chorobu. :-) A ačkoli si mnozí myslí, že je tzv. „pomerančová kůže“ pouze estetický problém, tak je to především prvotní příznak možných dalších zdravotních problémů. Chcete-li se tedy o celulitidě a o tom jak jí předcházet a bojovat s ní dozvědět více, pak si udělejte chvilku a přečtěte následující řádky.

Co to vlastně je celulitida?Celulitida jsou shluky tukových buněk, které se při zvětšení vytlačují směrem vzhůru k povrchu kůže, kde pak vytvářejí ten známý a nepříjemný vizuální efekt tzv. "pomerančovou kůži".

Mnoho žen si pak klade otázku: „A jak se toho mám zbavit?“ Odpověď je jako vždy poněkud složitější, než pouze koupě zázračného a předraženého krému, na který jste viděli reklamu včera večer v televizi. Jednoduše řečeno, krémy nefungují a neexistuje ani žádný rychlý ani zázračný lék na celulitidu. S celulitidou se dá ale bojovat, je to však dlouhodobější proces, zahrnující výživu, detoxikaci a pohyb.

Retence tekutin, ukládání toxinů, špatný krevní oběh, a nedostatečný svalový tonus, to vše zhoršuje celulitidu. Díky tomu, že jí trpí tolik žen, se pak dá těžko uniknout každodennímu tlaku reklamy na zázračné krémy, zábaly a léčebné postupy. Neutrácejte však své peníze zbytečně! Stejně jako u mnoha jiných zdravotních problémů, je klíč ve vašem každodenním životním stylu. Úspěšná léčba celulitidy vyžaduje přesné informace, trochu trpělivosti a ochotu udělat nějaké dlouhodobé změny ve vašem stravovacím a pohybovém režimu.

Lymfatický systém je klíčem


To, že máte celulitidu je potřeba vnímat nejen jako kosmetický problém, protože je to vlastně vizitka vašeho celkového životního stylu a zdraví. Celulitida je často výsledkem nahromadění toxinů ve vašich tkáních, které se ukládají především do tukových buněk. Pokud máte celulitidu, může to znamenat, že váš detoxikační systém potřebuje podporu a to především lymfatický systém.

Celulitida může znamenat, že váš lymfatický systém nefunguje


"Detoxikace" je vlastně snaha o mobilizaci a odstranění toxinů a dalších nežádoucích nečistot z těla. Lymfa je tekutina, která obsahuje zplodiny tkáňového metabolismu, buněčné zbytky, bílkoviny, tuky, viry a bakterie. Lymfa odvádí tyto odpadní látky lymfatickým řečištěm do krve a z krve pak pomocí jater a ledvin do moči. Základním předpokladem úspěšné činnosti lymfatického systému je udržet lymfu v pohybu.

Lymfatický systém je pro naše tělo v podstatě „čistička odpadních vod," která je zodpovědná za odstraňování odpadu, toxinů, a ostatního nežádoucího materiál našich buněk a tkání. Když pak nefunguje správně, začnou se toxiny hromadit ve vašich buňkách a tkáních. Tukové buňky jsou zvláště náchylné k nahromadění tekutin a toxinů - 500 až 1000x více toxinů je v našem tuku než ve zbytku tkání. Pokud tedy lymfatický systém nefunguje, pak se naše tukové buňky mohou nabobtnat a jedním z důsledků je celulitida, ale i další mnohem vážnější zdravotní komplikace.

Krev v těle proudí díky srdeční pumpě, kdežto pohyb lymfy je v lymfatickém systému zajišťován hlavně pohyby svalových skupin v okolí lymfatických cév. Jinými slovy - když se hýbeme, lymfa proudí, když se nehýbeme, lymfa stojí. Většina žen s celulitidou pak obvykle má problémy s lymfatickým systémem! A co tedy s tím?

Jak vyzrát na celulitidu?Jak jsme již zmínili na začátku, nefunguje žádný zázračný krém. Celulitida je systémový problém, který vyžaduje systémové řešení, které zahrnuje:

  • správnou výživu a snížení množství tuku v těle
  • lymfodrenáže (min. 2-3x ročně) - nastartování a rozproudění celého lymfatického systému, včetně detoxikace organismu
  • pravidelný pohyb, který stimuluje lymfatický systém a pomůže tělu mobilizovat a eliminovat toxiny

Chcete-li skutečně začít bojovat s celulitidou a podpořit tak nejen svůj vzhled, ale především díky detoxikaci organismu i svůj zdravotní stav, zkuste se zamyslet nad svým životním stylem a udělat potřebné změny – vyplatí se to více, než utrácet peníze za krémy, zábaly a podobné zbytečnosti.

Pomůžeme Vám nejen s úpravou stravovacího, pohybového režimu, ale také Vám nabízíme kombinaci ruční a přístrojové lymfodrenáže BALLANCER. Přístroj BALLANCER je technologicky nejvyspělejší zařízení svého druhu! Na základě příjemné tlakové terapie (lymfodrenáže) pomáhá odstranit celulitidu, otoky, syndrom těžkých nohou, pomáhá také zeštíhlení postavy, regeneraci pokožky a tělo zároveň účinně detoxikuje.
Více se dozvíte ZDE!
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Tereza (14.09.2016 07:40) Dobrý den, co říkáte na hubnutí a zbavování se celulitidy pomocí odvodnění organismu? Někde jsem totiž četla, že právě za celošku může voda v těle a že na to pomáhá hlavně H2OUT. Co je na tom pravdy a co na to říkáte?

└► Výživový poradce odpovídá:

Dobrý den, jako obvykle je to pouze maketingový tah. ;-) Při celulitidě totiž dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající "pomerančovou kůru" a v těchto míste je pak značně omezen průtok krve a lymfy.

Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám