Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

JAK ROZPROUDIT LYMFU?


JAK ROZPROUDIT LYMFU?
Chcete zatočit s pomerančovou kůží na stehnech nebo se zbavit otoků nohou a neustálé únavy? Zaměřte svou pozornost na lymfatický systém. Nejspíš je v útlumu a potřebuje pořádně povzbudit!

Lymfatický oběhový systém je vedle toho krevního tím nejdůležitějším, který vám proudí tělem. Rozvádí v něm tzv. lymfu neboli mízu, čirou tekutinu, jež vzniká z přebytečných tělních tekutin a „dotýká se“ každé buňky v těle. Jejím úkolem je z organismu odvádět všechny odpadní látky, nežádoucí toxiny a udržovat všechno v chodu. Potíž spočívá v tom, že se kolování mízy často pozastavuje a toxiny i lymfa samotná se na určitých místech hromadí v podobě otoků. A nejen to, nefunkční lymfatický systém ovlivňuje také vaši imunitu, takže se může podepsat na tom, jak moc jste nebo nejste zdraví, nakolik vám fungují klouby, jsou pohyblivé vaše končetiny a podobně. Míza je prostě příliš důležitá na to, abyste ji ignorovali. Spíš se pojďte spolu s námi postarat o to, aby proudila tak, jak má. Jak na to?

ZÁKLADNÍ PRINCIPY



Nejdůležitější je i v tomto ohledu věnovat pozornost životnímu stylu. Proudění lymfy rozhodně neprospívá tučná, sladká strava s přemírou „chemie“. Spíše vsaďte na lehký, vyvážený a pestrý jídelníček plný ovoce, zeleniny a kvalitních sacharidů i bílkovin, který tělo zbytečně nezatíží, zato ho udrží v optimální kondici. A především – aby se hýbala lymfa, musíte se hýbat také vy sami! Pro začátek zkuste pohyb aerobní a tělu co nejpřirozenější, tedy chůzi, kolo, nordic walking nebo plavání.
Cokoli, u čeho se zbytečně nesedřete. U pohybu, který má rozproudit lymfu, jde totiž hlavně o to, aby dlouhodobě aktivoval svaly, které jsou motorem, jenž popohání samotnou mízu! A pokud chcete udělat pro svůj lymfatický systém ještě něco navíc, zaměřte svou pozornost na následující tip.

KOMBINACE RUČNÍ A PŘÍSTROJOVÉ LYMFODRENÁŽE



Asi nejúčinnější „pasivní“ cestou k rozproudění lymfy jsou tzv. lymfodrenáže. Začínají uvolněním mízních uzlin na krku, které ovlivňují horní polovinu těla, a pak se zaměřují na uzliny v tříslech, jež rozvádějí lymfu po spodní polovině těla. Po ručním uvolnění dojde k aplikaci přístrojové lymfodrenáže (u Žij-zdravě.cu je to přístroj Ballancer), které pracují na principu podtlaku. Dávka energie nejen pro lymfatický systém bude tedy dvojnásobná.

U této masáže každopádně platí, že nesmí být bolestivá a další lymfodrenáž se může provádět až po absolvování uvolnění zmíněných krčních i tříselných uzlin. Také vás samozřejmě nespasí jedna návštěva – obvyklý je cyklus deseti lymfodrenáží, během nichž dostanete i doporučení ohledně navýšení pitného režimu, jež je pro rozproudění lymfy zásadní. Během této „terapie“ se nedoporučuje ani nošení těsného prádla, aby se lymfa doslova neškrtila.

Máte-li zájem o kombinaci ruční a přístrojové lymfodrenáže Ballancer, tak nás neváhejte kontaktovat!
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám