Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Mají smysl ,,zaručené“ přípravky na detoxikaci?

MAJÍ SMYSL „ZARUČENÉ“ PŘÍPRAVKY NA DETOXIKACI TĚLA?

Jarní období je již každoročně mezi lidmi spojené s takzvanou detoxikací těla. Noviny a bulvární časopisy se hemží mnoha doporučeními a zaručenými tipy jak na to! Všechna tato doporučení, pak také odkazují na věhlasné odborníky, kteří na oplátku doporučují zázračné prostředky, které je nutné si koupit nebo objednat.

Je tedy pak pouze otázkou zda chcete mít „dražší“ moč a trochu lehčí peněženku, nebo zda skutečně chcete udělat něco pro své zdraví!

Termín „detoxikace“ se jeví jako velmi odborný a proto na většinu z nás působí velmi lákavě. Všichni přece chceme být zdraví a detoxikovaní. Ale co to detoxikace vlastně je? Odborně to znamená proces odstranění nebo zneškodnění toxické látky. Pak je potřeba se zamyslet, zda je potřeba se „detoxikovat“, nebo zda je lepší žít dlouhodobě zdravě a bez přemíry nebezpečných léčiv, alkoholu či dalších nevhodných látek, které obsahují průmyslově zpracované potraviny.

Chcete-li skutečně udělat něco pro sebe a své zdraví, tak věřte svému organismu! Naše játra jsou ta nejlepší detoxikační laboratoř. Chcete-li přirozeným způsobem podpořit jejich detoxikační funkci, tak občas používejte bylinu Ostropestřec. K tomu nekuřte, nepijte velké množství alkoholu, dodržujte zásady zdravé výživy a pravidelně se hýbejte! Pak nebudete potřebovat žádné „zaručené“ detoxikační přípravky, protože v jejich případě se mnohdy jedná pouze o marketingovou kampaň a obsažené látky slibují nereálné účinky. Můžete si být ale jistí, že budete mít mnohem „dražší“ moč a detoxikovanou peněženku. :-)

Dalším dobrým způsobem, jak si pomoci jsou tzv. odlehčené dny, kdy budete celý den jíst pouze hodně zeleniny a ovoce a u toho dostatečně pít vodu nebo 100% za studena lisované džusy. Nesmíte u toho však opět pít alkohol, kouřit nebo se hned následující den přejíst.

Je to tedy podobné jako s hubnutím! Nevěřte všem jednoduchým návodům, zaručeným přípravkům, ale používejte zdravý rozum! Chcete-li zhubnout, nebo detoxikovat svůj organismus, tak změňte svůj životní styl a nekupujte vše, co vidíte v reklamě. Nejen, že budete zdravější, ale také ušetříte dost peněz, které můžete využít mnohem lépe.

Za společnost Žij-zdravě.cz, s.r.o.
Bc. Radim Šupka
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám