NENÍ MED JAKO MED!
Manuka med, to je med na druhou! Unikátní Manuka med je certifikovaný novozélandský med, který se díky svým laboratorně ověřeným léčivým vlastnostem řadí k tomu nejlepšímu, co nám může příroda nabídnout!

PROČ UŽÍVAT MANUKA MED?
•Manuka med je ceněný pro své antibakteriální vlastnosti, které jsou schopny čelit i bakteriím odolným proti běžně používaným antibiotikům (medy s UMF větším než 5+) ovšem bez vedlejších negativních vlivů těchto léků na organismus
•Manuka med je účinný prostředek v prevenci a také v boji s bakteriemi pomáhá léčit nemoci jako je angína, bolesti v krku, nachlazení, zánět středního ucha apod.
•Manuka med významně napomáhá regeneraci buněk při žaludečních potížích a žaludečních vředech (žaludek, žaludeční vředy, zažívání, trávení)
•Manuka med má blahodárný vliv na kvalitní spánek a odbourávání únavy a bolestí hlavy, je tedy také vítaný pomocník při "kocovině"

JAK SE MANUKA MED ZÍSKÁVA?
Krajina Nového Zélandu je domovem plantáží keře Manuka (leptospermum scoparium). Když se květy tohoto keře začínají rozevírat, jsou doprostřed těchto plantáží dopraveny úly plné včel. Včely potom mají jediný úkol - sbírat z rozkvetlých keřů nektar a vyrábět jednokvětý med. Tento cenný a pracně získaný med je stáčen s maximální pečlivostí a kontrolou kvality. U jednotlivých šarží medu je laboratorně určen UMF® (Unique Manuka Factor - faktor vyjadřující antibakterální vlastnosti medu – čím vyšší faktor tím jsou zdraví prospěšné vlastnosti tohoto medu výraznější.

ROZDÍL MEZI MEDEM A MANUKA MEDEM
Z výše uvedeného je patrné jaký je rozdíl mezi "normálním" medem a medem Manuka, který je přírodním lékem s přesně stanovenými účinnými látkami s přesným popisem kde, kdy a z jaké rostliny byl nektar každého jednotlivého balení medu Manuka včelami sebrán. Manuka med s UMF® faktorem větší než 5+ je proto používán pro léčebné účely při konkrétních zdravotních potížích!

UŽÍVÁNÍ MANUKA MEDU
• naneste čajovou lžičku aktivního UMF medu (nejméně UMF10+) na kousek pečiva (pečivo prodlouží čas působení medu v žaludku). Takto užívejte aktivní Manuka med +x – 3x denně. Nepožívejte tekutiny hodinu před užíváním a půl hodiny po užívání medu, aby se med v žaludku neředil. Nejlépe je užívat jej na ihned po ránu na lačný žaludek.
• nepoužívejte aktivní Manuka med ke slazení horkých nebo chladných nápojů, ovesné kaše, jogurtu. Teplo ničí unikátní vlastnosti medu a tekutiny ho ředí a med tím ztrácí na účinnosti.
• nepoužívejte kovové lžičky při konzumaci aktivního Manuka medu.
• neskladujte v lednici.
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Jindřich (29.12.2014 13:14) Můžu doporučit je výborný proti chřipce :-)

└► Výživový poradce Radim Šupka odpovídá:

Naprostý souhlas :-)

Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám