Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

NOČNÍ MŮRA VŠECH DIETÁŘŮ - DOVOLENÁ S ALL INCLUSIVE

NOČNÍ MŮRA VŠECH DIETÁŘŮ - DOVOLENÁ S ALL INCLUSIVE

Sluníčko, léto, dovolená a relax... Období, na které se všichni těšíme, je za dveřmi. Drtivá většina z nás se až do poslední chvíle před odjezdem na dovolenou snaží dostat do nejlepší formy a ruku na srdce, většina zvolí nejrychlejší způsob – trápí se hladověním. Některým z nás, zejména ženám, se to podaří a na dovolenou odjíždí ,,spokojení‘‘.


Ideální situace je pokud cestujeme a jídlo si budeme obstarávat sami. Jelikož si nakoupíme a nabalíme to, 

co chceme a stravování máme pod kontrolou. Druhou variantou je stravování formou all inclusive, s tím, 

že když už dovolená, tak se vším všudy. Zde pak nastává problém.

Strava je formou bufetu, můžeme si vybrat z široké nabídky, a hlavně v jakémkoliv množství. Zde musí zafungovat naše racionální myšlení a ze široké nabídky bychom si měli vybrat jídlo, které našemu zdravému životnímu stylu neuškodí. 

Jedinci se slabší vůlí si na talíř naberou co nejvíce všelijakého jídla a s přetékajícím talířem si usednou ke stolu. Tento proces opakují klidně i několikrát za sebou. Z dovolené odjíždí přejedení, unavení a zažívací potíže jako je zácpa nejsou výjimkou. 

Je přirozené, že dovolenou si chceme ,,užít‘‘, ale nikdy bychom neměli zapomínat, že na prvním místě je zdraví. Pojďme si osvojit pár pravidel, jak se nenechat strhnout kvanty jídla.


  • PRAVIDELNOST

Snažte se dodržovat časové odstupy 2,5 – 3 hodiny a neustále neuždibujte. Pokud jste se vydatně nasnídali a jídlo vás správně nastartovalo, klidně vynechejte svačinu a jděte až na oběd.


  • VOLBA VÝBĚRU 

Než si naplníte talíř po okraj, prohlédněte si celou nabídku. Pamatujte, nemusíte vše ochutnat první den. :-)

Zkuste si před každým jídlem nandat talíř zeleniny jako předkrm. Zelenina je na pobytech mnohem lákavější než v tuzemských supermarketech. Pozor si dejte na zálivky, které z ,,dietního‘‘ jídla dokáží udělat kalorickou bombu.

Pokud se někdy odměníte místní zmrzlinou, na váhu se po návratu domů opravdu nemusíte bát stoupnout.


  • VODA!

Nezapomínejte na pitný režim a čistá voda je nejlepší volbou. Buďte opatrní s konzumací alkoholu. Míchané drinky jsou mnohdy tím největším kamenem úrazu.


  • POHYB

V případě, že jedete na aktivní dovolenou máte z poloviny vyhráno! Nezapomeňte si sbalit na celodenní výšlap nebo vyjížďku na kole svačinu, abyste během dne nehladověli a večer po návratu nesnědli vše, co Vám přijde pod ruku.

Pokud plánujete celé dny proležet na pláži, musíte otázku stravování řešit více – více se omezovat. Zkuste se během dne projít alespoň po pláži, zaplavat si nebo zkusit vodní sport, například oblíbený paddle boat.

Pamatujte.. dovolená a stravování all inclusive nemusí automaticky znamenat pokažení Vašeho celoročního úsilí. Stačí se řídit jednoduchými pravidly.


Aneta

 

Sdílet stránku na Facebooku
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám