Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Podzim se blíží, zvládněte zhoršení nálady!

PODZIM SE BLÍŽÍ, ZVLÁDNĚTE ZHORŠENÍ NÁLADY!

PODZIM SE BLÍŽÍ, ZVLÁDNĚTE ZHORŠENÍ NÁLADY POMOCÍ POHYBU A VHODNÝCH POTRAVIN!

Přicházející podzim je velmi často zátěží pro náš organismus. Mnoho z nás pociťuje na podzim únavu, bolesti hlavy, ospalost, špatnou náladu a někdy i deprese. Co s tím? Je dokázáno, že špatnou náladu, starosti a přemýšlení nad nimi vytlačí z našeho podvědomí nejrůznější aktivity. Dá se tedy zjednodušeně říci, že v letním období nemáme na problémy čas. A zde je kořínek celé příčiny špatné nálady v podzimním období! Máme po Vás tedy několik jednoduchých tipů, jak proti špatné náladě bojovat:

  • dostatek pohybu
  • správná a vyvážená strava
  • vitamíny a minerály
  • detoxikace

Příčinou pocitu nespokojenosti, neradosti je hlavně nedostatek hormonů štěstí SEROTONINU a ENDORFINU. Hormony štěstí se nejlépe vyplavují pohybem! Vyberte si pohyb, který Vás baví, v nabídce fitness center je jich skutečně mnoho – HEAT, Zumba, Bosu, Spinning, Flowin, Power jóga nebo jen častěji choďte ven na procházky.

Dalšími důvody, které nám způsobují špatnou náladu, jsou - nedostatek světla a slunečních paprsků, smutné barvy, samota nebo nedostatek vitamínů a minerálů. Dodržujte zásady správného a vyváženého stravování. Rozvrhněte si stravu pravidelně do 4 – 6 menších porcí a přidejte do jídelníčku lehčí jídla, zeleninu, ovoce, ryby nebo kuřecí maso. Základem je vydatná snídaně, která vaše tělo nastartuje, večeře by měla pak být o polovinu menší než oběd. Zejména odpoledne a večer pak již omezte konzumaci sladkostí. Nedostatek vitamínů - s podzimním období nastupuje také větší riziko podlehnutí virové či bakteriální infekcí. Proto v naší nabídce nově naleznete Manuka med! Unikátní Manuka med je certifikovaný novozélandský med, který se díky svým laboratorně ověřeným léčivým vlastnostem řadí k tomu nejlepšímu, co nám může příroda nabídnout! Manuka med je ceněný pro své antibakteriální vlastnosti a je účinný prostředek v prevenci a také v boji s bakteriemi pomáhá léčit nemoci jako je angína, bolesti v krku, nachlazení, zánět středního ucha apod.

Na začátku podzimu je také vhodná detoxikace organismu, aby se vyplavily pryč z těla všechny škodliviny, které se v něm nahromadily během léta. Detoxikace těla je jedním z kroků ke spokojenému prožití chladných měsíců a zvládnutí podzimního shonu. Kromě zdravé stravy a poctivého pitného režimu je jednou z možností, jak se postarat o rychlejší odplavení škodlivých látek z těla tzv. lymfatická masáž. Kterou od října máme nově v nabídce našich služeb – více na lymfodrenaze-ballancer.

Sečteno a podtrženo - pokuste se pro sebe udělat něco navíc, co dlouhodobě změní Vaši náladu k lepšímu! Stačí, když místo každodenního nákupu energetického nápoje, s námi změníte svůj životní styl a ŽIJ-ZDRAVĚ.cz!

NEJLEPŠÍ INVESTICE JE DO SVÉHO ZDRAVÍ!

Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám