Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Rozhodnutí a motivace, první krok při hubnutí

rozhodnutí a motivace, první krok při hubnutí

MotivacePŘIJMĚTE ZA SVŮJ ŽIVOT 100% ODPOVĚDNOST

Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte jednoduše za svůj život a vše co se v něm děje převzít plnou odpovědnost. Patří k tomu úspěchy, neúspěchy, vaše vztahy v práci s partnerem, dětmi rodiči, vaše zdraví, finanční situace, fyzická zdatnost, dispozice, pocity – prostě vše co Vás napadne.

 

Většina lidí často za výše zmíněné faktory viní rodiče, šéfa v práci, kamarády, své geny, špatného partnera… Nikdo si však nechce uvědomit, že za většinu situací v životě si můžeme sami. Proto přestaňte s obviňováním, výmluvami a stěžováním si na okolnosti! Musíte si uvědomit, že budete-li i nadále v životě dělat stále to samé co doposud, výsledky nemohou být přeci jiné a budou pořád stejné. Takže učiňte rozhodnutí!

ROZHODNĚTE SE, CO VLASTNĚ CHCETE

Ujasněte si, co chcete, proč to chcete a především to dělejte pro sebe! Častým důvodem, totiž proč za námi klienti přichází je například: „už nejsem pro manžela nebo manželku atraktivní“. Ale to přeci není VÁŠ důvod. Nesněte sny někoho jiného, vytvořte si svou jasnou vizi toho, co chcete a nenechte si ji nikým vymluvit. Nebudete přeci hubnout pro maminku, přítele nebo kohokoli jiného. Musíte to dělat jen a jen pro sebe a také si věřit, že to dokážete.

MUSÍTE VĚŘIT

Již Ježíš podle Bible pronesl: „Věř a víra tvá tě uzdraví!“ a dá se říci, že to tak skutečně funguje. Bez toho aniž byste si věřili, jen těžko dokážete překonávat každodenní nástrahy, které na Vás čekají - třeba při obyčejném nákupu v supermarketu. Také Vás mnoho lidí bude zrazovat a říkat vám „proč si nedáš toto nebo toto…“, oni totiž často řeší podobné problémy a nechtějí v tom být sami, takže vám nepomohou. Můžeme Vás ubezpečit, že ti co zhubli nejvíce, měli vždy největší míru víry v sebe samotné – v to, že to dokážou. Máte-li být úspěšní, musíte také zavrhnout slova „nemohu, to je problém.“ Jak často a rádi říkají manažeři: „Problémy neexistují – jsou to pouze výzvy k řešení.“ Tak je vyřešte! :-) A také si najděte si někoho blízkého, kdo ve vás věří a s ním se pravidelně podělte o své úspěchy i trápení při hubnutí.

 

UVĚDOMTE SI, ŽE SPRÁVNÝ ČAS, JE PRO VÁS VŽDY, KDYŽ SE ROZHODNETE!
Učinili jste tedy rozhodnutí a našli motivaci, tak do toho pojďte s námi!
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám