Žij-zdravě.cz » Blog o výživě a hubnutí »

Zkusili jste někdy "Bosoboty"?

ZKUSILI JSTE NĚKDY „BOSOBOTY“?
Pravidelně se Vám snažíme přinášet tipy pro zdravý životní styl a pohyb. Tentokrát zkusíme zdánlivě trochu odbočit, ale skutečně pouze zdánlivě. Protože kromě zdravého a vyváženého jídelníčku, dostatku vhodné pohybové aktivity byste se měli starat i o vaše nohy, respektive chodidla, které vás celý den nosí.

Mnoho, a to především žen, kvůli estetice nosí boty, které jsou menší než jejich chodidla (to nemyslím pouze na délku), zejména okolo prstů nebo (boty do špičky) s nepřirozenou podporou klenby o podpatcích ani nemluvě. Z toho pak může vniknout mnoho problémů a deformací, kterým lze předejít vhodnou obuví.

Jak by tedy měla podle nás správná bota vypadat? Správná bota by měla dát noze maximální prostot k pohybu, neměla by ji nijak omezovat a dala se tak nosit celý den bez jakéhokoli omezení. S našich vlastních zkušeností tyto aspekty splňují tzv. barefoot boty, neboli „bosoboty“.

Samozřejmě chápu, že ne každému musí vyhovovat nebo se nemusí se hodit na každou příležitost, ale proč si nekoupit alespoň jeden pár pohodlných bot a po práci si je nazout? Boty pak nebudou vaše chodidlo deformovat, prsty si odpočinou a posílíte svaly na chodidle. Věřte, že vaše chodidla vám za to určitě poděkují.

Smyslem tohoto článku není Vás přesvědčit o výhodách barefoot bot, pouze se s Vámi chceme podělit o vlastní zkušenost. Protože celá naše rodina nosíme „bosoboty“ již skoro 2 roky a nemůžeme si je vynachválit.

A kde si takové boty můžete pořídit? Protože jsme z Budějovic, tak Vám z vlastní zkušenosti doporučujeme prodejnu Vivobarefoot v Krajinské ulici. Jestli se chcete dozvědět o barefoot botách více nebo si dokonce nějaké koupit a vyzkoušet, tak zde naleznete více informací včetně e-shopu - www.vivocb.cz.

Tým Žij-zdravě.cz
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám