Žij-zdravě.cz » Blog pro váš osobní rozvoj »

JAK ZAČÍT SE ZMĚNOU?

JAK ZAČÍT SE ZMĚNOU?

V minulém článku jsme si vysvětlili, že existuje skutečně nepřeberné množství tipů, rad a doporučení, jak změnit své zvyky a chování, které se Vám nelíbí. A že nejdůležitější je se především rozhodnout, nesoustředit se pouze na vlastní cíl, ale na systém a uvědomit si, že „cesta je cíl“.

V případě, že jste otevřeli i toto pokračování, tak nejspíše skutečně uvažujete o nějaké změně ve svém životě a je jedno jestli to je snaha zhubnout, začít se pravidelně hýbat, věnovat více času rodině nebo si najít lepší práci. Proto si v tomto navazujícím článku nastíníme, jak úspěšně do života zabudovat tyto nové zvyky. Protože především naše zvyky nám pomáhají stát se tím kým chceme!

I MALÉ ZMĚNY DOKÁŽOU ZPŮSOBIT VELKÉ ROZDÍLY!

První dobrou zprávou je, že absolutně nezáleží na tom, jak jste na tom nyní, ale záleží pouze na tom, jakou cestou se vydáte (nebo po jaké jdete) – to určí Vaši budoucnost!
 

Další dobrou zprávou, je že není nutné provádět v životě velké změny najednou. Velmi často si totiž myslíme, že pouze velká změna způsobí velké výsledky. Ale není tomu tak vždy. Je potřeba si uvědomit, že i malé změny mohou v dlouhodobém časovém horizontu způsobit velké rozdíly.

Zkusme si to v praxi uvést na jednom malém příkladu. Představte si letadlo, které letí z Prahy do Vídně a pilot náhodou změní svůj kurz o pouhé 2°! Tím pádem nakonec místo ve Vídni přistane v Bratislavě. 😊 Je to tak, prostě i malá změna, kterou občas ani nevnímáme dokáže v dlouhodobém horizontu způsobit velké změny. Zkuste si proto představit, že byste se denně zlepšili pouze o 1 %! Tak za 365 dní (tzn. 1 rok) budete 37x lepší, než jste nyní (1,01365 = 37), a to přece stojí za snahu!

CO JE SKUTEČNÝ POKROK?

Pozor! Často očekáváme, že náš progres bude lineární (postupný) a ihned uvidíme výsledky naší snahy. Ve skutečnosti jsou výsledky našich změn a úsilí velmi pomalé, až do „bodu zlomu“. Někdy tak může trvat i týdny, než uvidíme požadované výsledky a tím pádem se naše úsilí a motivace ztratí v oblasti zklamání.

Pro lepší představivost opět zkusíme malý příklad. Je to podobné jako když budete mít zimě kus ledu a venku bude -5°C. Nic se neděje, -4 °C, -3 °C, stále nic a takto se stále nic neděje až nakonec přes den stoupne teplota na 0 °C (bod zlomu) a pak výš +3 °C a najednou vidíte, že kostka ledu rychle mizí. A takto podobné je to i s vaším úsilím a snahou. Chcete-li dosáhnout výsledků, musíte počítat s tím, že snaha musí být vždy dlouhodobá, a i když nevidíte výsledky ihned, je to přirozené a vy nesmíte ztratit své úsilí a motivaci! 

Nezapomeňte na téma předchozího článku, že "cesta je cíl" a vy jste se vydali dobrovolně na svou individuální cestu a víte, že každá z cest má vždy zatáčky, výmoly a nečekané překážky. V příštím navazujícím článku si vysvětlíme, co je pro tvorbu nových zvyků a změn v našem životě nejdůležitější, co je potřeba si uvědomit pro změnu a nalezení své cesty jako první.

Mějte se moc fajn a sledujte náš blog o hubnutí a osobním rozvoji.


Za tým Žij-zdravě.cz

Radim
                                                                                                                                                                                                                        Zdroj: JamesClear.com 
Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám