Žij-zdravě.cz » Blog pro váš osobní rozvoj »

JE PRO NÁS OSOBNÍ ROZVOJ DŮLEŽITÝ?

JE PRO NÁS OSOBNÍ ROZVOJ DŮLEŽITÝ?

Happiness is handmadeZadáte-li si termín „osobní rozvoj“ do Googlu, vypadne na vás skutečně nepřeberné množství odkazů a tipů, mimochodem skoro tolik jako je to u hubnutí. 😉 Proč tomu tak je? To si zkusíme alespoň trochu přiblížit v tomto článku.

 

Osobní rozvoj je skutečně velmi široký pojem, pod který se toho dá skrýt skutečně mnoho. Bezpochyby to ale znamená osobní růst a chuť učit se. Především se díky němu učíme zvládání běžných životních a pracovních situací, tak abychom je zvládli s větším nadhledem. Jde tedy o to, jak budeme v životě reagovat, přemýšlet a jednat.


  • Naše vlastní reakce na nastalé situace
  • Vědomé jednání (co děláme, proč to děláme a jaké možné následky to může přinést)
  • Budoucí myšlenky na věci, které ještě nenastaly (ve své hlavě si představujeme a vytváříme řešení jednotlivých budoucích situací = vizualizace)
  • Přijímání kritiky s pokorou (neodsuzovat, ale naopak přijímat odlišný názor)


Výše uvedené body se sice hezky čtou, ale cesta k jejich naplnění je mnohdy bez osobního růstu skoro nemožná, protože si z předchozího života a výchovy neseme určité vzorce chování, které nám v tom brání.  Jinak řečeno osobní rozvoj nás prostě učí vypořádat se se životními situacemi jiným, poněkud pozitivnějším a zdravějším způsobem.

 

Osobní rozvoj proto není pouze otřepaná fráze, která je stále více oblíbeným tématem mnoha knižních titulů a některých bestsellerů. Právě stoupající čísla prodejnosti těchto titulů ukazují, že lidé chtějí vědět jak osobnostně růst nebo poznat, co to vlastně osobní rozvoj je.

CHÁPEME SITUACE JAKO VÝZVU

Někdy nám stačí abychom měli po celý den špatnou náladu, aby ráno bylo špatné počasí nebo jsme se s někým nepohodli, případně se nám něco nepovedlo. Ale právě osobní rozvoj a jeho techniky (metody) nás učí v daných situacích reagovat jinak a jinak se s nimi vyrovnávatTak aby takové drobnosti nebo problémy velkého charakteru neměli nějaký významný dopad na náš celý den nebo v jiných případech na celý náš život.

„HAPPINESS IS HANDMADE“


Každý z nás má ve svém životě své problémy a osobní rozvoj nám pomáhá a ukazuje, že žít šťastněji není až tak náročné, jen musíme chtít vystoupit ze své komfortní zóny a poznat jednotlivé techniky a způsoby, jak toho dosáhnout.

 

Poté můžeme pomocí osobního rozvoje žít mnohem pozitivněji a šťastněji. Každého láká mít šťastnější život, ale málokdo proto chce udělat něco navíc. V první řadě je potřeba pochopit, že štěstí v životě není zase taková náhoda, ale že jej lze z velké části ovlivnit svými vlastními rozhodnutími! A k těm dobrým rozhodnutím, nám mohou pomoci metody a techniky osobního rozvoje.


Nyní jste se v krátkosti dozvěděli, proč je pro nás osobní rozvoj tak důležitý a víte co dokáže. Je však jen a jen na vás, jestli mu to umožníte. Pokud je vaším cílem žít klidněji, šťastněji a s menší mírou stresu, tak právě nějaká z technik a metod osobního rozvoje je správnou volbou. S námi můžete vyzkoušet metodu osobního a životního koučinku.

 

Koučink je moderní a velmi účinná metoda osobního rozvoje, která vám formou vedeného koučovacího rozhovoru pomůže k:

  • uvědomění si toho, co přesně chcete jinak a proč
  • objevení možných i nemožných cest, jak svých cílů dosáhnout
  • pomoc při vykročení a především také vytrvání na vámi zvolené cestě.

 

Zároveň vám také pomůže:

  • podívat se na svou situaci z více stran
  • najít v sobě to nejlepší řešení své situace
  • zvýšit odpovědnost a důvěru v sama sebe!

 

Koučovat neznamená radit, manipulovat nebo někoho do něčeho násilím nutit. Koučink není manipulace. Klient je vždy ten, kdo si určuje a vybírá řešení, jenž mu nejvíce vyhovuje. Lidé po koučinku podávají výkon, protože skutečně chtějí, ne proto, že musí!

 

Výhodou osobního rozvoje je, že pracujete skutečně do hloubky sami se sebou! Pokud tedy skutečně chcete, tak máte možnost najít mnoho odpovědí na své možná už dlouho kladené otázky. Veškeré odpovědi se skrývají ve vás. Koučink vám pomáhá odemykat ty pomyslné brány do vašeho nitra. Nebojte se a dejte mu šanci, protože můžete pouze získat.


Začněte TEĎ!

 

Za celý tým Žij-zdravě.cz

 

Radim

 osobní růst

Sdílet stránku na Facebooku

Diskuze

Prozatím žádné příspěvky v diskuzi.
Vložit příspěvek
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám