Žij-zdravě.cz »

Prodej pravého českého medu

PRAVÝ ČESKÝ MED

PRODEJ PRAVÉHO ČESKÉHO MEDU

Rozšířili jsme náš sortiment o prodej pravého českého medu, z našich téměř "domácích" zdrojů (máme včelaře v rodině). K prodeji máme med květový, tak i med pastový!


CENA: PRAVÝ ČESKÝ MED

130,-Kč / 1 kg  (doprava po ČB zdarma)


OBJEDNÁVKY: 

e-mai: daniela(a)zij-zdrave.cz nebo mobil: 777 878 878


PASTOVÝ MED

Pastový med je vyráběn z prvních jarních medů ihned po vytočení. Tyto medy jsou v převážné většině květové a mají vysoký obsah glukózy, jednoduchého cukru, který po několika dnech vytváří krystaly, vinou kterých med velmi rychle krystalizuje. Pastování je řízená krystalizace, kdy se mechanicky vytvářejí během několika minut velmi jemné krystalky medných cukrů. Vzniká tak sádlovitá konzistence trvalého charakteru. Takovýto med se mnohem lépe zpracovává (např. maže na chléb). Krystalizace medu je naprosto přirozeným přírodním procesem a řízenou krystalizací (pastováním) včelař předchází snížením možností uplatnění medu pro konzumenta. Ve skandinávských zemích a v některých státech západní Evropy je pastovaný med více oblíben než běžný med.


Pastový med má velmi mnoho předností:

  • je z prvních jarních nektarů plných síly, z těch nejkrásnějších a nejvoňavějších květů
  • nezkrystalizuje nám do „kamenné“ konzistence
  • není to med, který je rozhříván (přibližně 80 % medů je rozhříváno pro udržování tekuté konzistence, tím ale ztrácí některé významné látky)
  • má jemnější a vyrovnanější chuť

MED KVĚTOVÝ
Je přírodní koncentrát nektarů z květin rostlin. Je snadno stravitelný díky vyššímu obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné výživné přírodní látky s povzbuzujícími účinky - rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky apod.
chci zhubnout chci zhubnout
ceník programů na hubnutí a koučink ceník služeb
odběr novinek odběr novinek
napište nám napište nám